Do sbírání „babek“, „praváků“, bedel a klouzků se ale všichni zapálení houbaři zabrali tak, že jim dědeček po nějaké době zmizel z dohledu i z doslechu. Když to jeho blízcí zjistili, zkoušeli ho ze začátku hledat sami ale marně. Dědeček na volání, které se rozléhalo na všechny strany široko daleko, neodpovídal. Kolem šesté hodiny večer už začali propadat panice, že se mu něco vážného stalo, a přivolali policisty.

Našli ho vrtulníkem s termovizí

Zatoulaného seniora se vydali do lesa hledat pořádkoví, dopravní a kriminální policisté, policejní psovodi a také ostravská pořádková jednotka. Nakonec se do rozsáhlé pátrací akce na záchranu ztraceného důchodce zapojil také policejní vrtulník.

„Pohřešovaný byl do dvou hodin od oznámení nalezen za pomoci vrtulníku s termovizí v lese mezi obcemi Horní Povelice a Bučávka,“ informovala bruntálská policejní mluvčí Pavla Tušková. „Od místa původního sběru hub byl vzdálen asi tři kilometry,“ dodala Tušková. Vyčerpaného důchodce pak přivolaní záchranáři pro jistotu převezli na vyšetření do nemocnice.