Stříbrný volkswagen Pasat přijížděl ze směru Karlovice na hlavní silnici č. 453 v Holčovicích. Na této nepřehledné křižovatce by se často řidičům při výjezdu hodilo zrcadlo. Také tomuto řidiči zavazel ve výhledu plot a roh domu. Když vjížděl na hlavní silnici, měl jen omezený rozhled. Nejspíš proto si řidič stříbrného volkswagenu nevšiml automobilu Fiat Brava přijíždějícího po hlavní silnici ze směru Heřmanovice.

Řidiči obou aut se uviděli příliš pozdě na to, aby ještě zvládli zabrzdit. Auta do sebe narazila a srážku odnesla poškozením přední části. Naštěstí při tom nevznikla žádná zranění osob ve vozidlech.

Řidiči ponechali auta stát na místě tak, jak se zastavila po srážce, a čekali na příjezd policie. Tak se stalo, že svými auty tak na čas zablokovali průjezd Holčovicemi po hlavní silnici. . Po příjezdu Policie ČR z Města Albrechtic samozřejmě přišla na čadu také dechová zkouška řidičů, aby se potvrdila či vyvrátila možnost, že některý z nich řídil v podnapilém stavu. Dechová zkouška určila, že řidiči před jízdou nepili.

Policie ČR až do příjezdu kolegů z dopravky řídili v místě nehody kyvadlový průjezd oběma směry. Odborníci z dopravní policie zdokumentovali situaci po autonehodě,x vyznačili a změřili brzdné stopy. Řidiči se po uzavření vyšetřování dozví, kdo z nich je považován za viníka autonehody.

Radek Vráblík