Při procházce kolem řeky Opavice došlo v pátek 2. listopadu k útoku psa na starší ženu. Členové městské policie se o útoku dověděli krátce před 16 hodinou, kdy jim napadená žena vše telefonicky ohlásila. K napadení a pokousání dvaašedesátileté ženy mělo dojít dle slov seniorky asi před dvěma hodinami v úrovni lesní školky u zahrádek u řeky Opavice.

„Přestože žena událost nahlásila s časovou prodlevou, s popisem psa i majitelky strážníci prošli celou trasu podél řeky Opavice od Hlubčické ulice po ulici Albrechtickou a oslovovali všechny pejskaře, zda by dle popisu nebyli schopni určit, o koho se jedná. Dále v registru majitelů psů našli majitele chrtů a ty navštívili, aby zjistili, zda nejde o některého z nich," uvedla mluvčí Dita Círová. Celé pátrání komplikovala i skutečnost, že si seniorka nebyla jistá správnou rasou psa.

Detektivní pátrání po ohaři

Hledání psa a jeho majitelky pokračovalo také v sobotu 3. listopadu, kdy se ranní směna policistů dala opět do hledání a vyptávání u dalších pejskařů.

Z rozhovorů s nimi vyplynulo, že se pravděpodobně nejedná o chrta, ale výmarského ohaře. Strážníci si v registru majitelů psů našli adresy majitelů této rasy a začali je objíždět. Jedna z chovatelek v popisované osobě poznala majitelku výmarského ohaře a nasměrovala policisty správným směrem.

„Když se majitelka dozvěděla, že její pes někoho pokousal v době, kdy mu na procházce nevěnovala pozornost, protože zapředla rozhovor se svým známým, byla v šoku. Pokud by jí to napadená paní okamžitě oznámila, neměla problém věc řešit, protože psa má řádně očkovaného, načipovaného, zaregistrovaného a zaplacené poplatky," řekla Dita Círová.

Pes byl zdravý a očkovaný

Aby se potvrdilo, že se jedná o správnou osobu a psa, převezli strážníci chovatelku i s jejím psem k napadené ženě. Ta jejich totožnost potvrdila a po omluvě majitelky psa se rozhodla požádat strážníky, aby věc neřešili jako přestupek.

„V nemocnici jsem byla poučena, že pokud nenajdu psa i jeho majitele, budu muset absolvovat několikrát cestu do nemocnice v Opavě na infekční oddělení. Požádala jsem tedy o pomoc telefonicky příslušníka městské policie, který telefon přijímal. Byla jsem překvapena velmi vstřícným a rychlým jednáním, kdy po určitém pátrání byli majitel i pes nalezeni. Touto cestou jsem chtěla poděkovat za příkladnou práci všech, kteří se na tomto pátrání podíleli. Ještě jednou děkuji," uvedla poškozená žena, která z důvodu ochrany soukromí nechce zveřejnit své jméno.

Majitelka psa se pokousané ženě omluvila za způsobené problémy. Její další zastávka byla návštěva u veterináře, který psa vyšetřil. Druhé kontrolní vyšetření absolvuje pes ve čtvrtek 8. listopadu. Městská policie obdržela za vypátrání majitelky psa poděkování od pokousané paní.

Anna Dohnalová