Čtyřiatřicetiletý řidič Fordu Mondeo kombi uháněl v pátek 6. března ráno z Krnova směrem na Město Albrechtice. V automobilu seděla kromě spolujezdce ještě matka s malou dcerou v autosedačce. Řidič plně naloženého vozidla jel pravděpodobně rychleji.

"Široká cesta z Krnova na Města Albrechtic svádí k rychlé jízdě. Za Krásnými Loučkami se však silnice nepřetržitě mění a je plná nebezpečných zatáček. Nejhorší je přibližně třicet metrů dlouhý zlom komunikace v linhartovských zatáčkách. Tam přišel o život nejeden řidič a přibližně každý měsíc tam vyjíždíme k dopravní nehodě,“ konstatoval jeden ze zasahujících hasičů.

Právě ve zlomu linhartovské zatáčky dostal řidič na mokré silnici smyk. Ten nezvládl a bokem vjel do pravé příkopy. Tam se vozidlo přetočilo přes střechu. Na místo byli okamžitě přivoláni hasiči a posádka rychlé záchranné služby. Hasiči nemuseli z vozidla nikoho vyprošťovat. Pouze odpojili baterii a zajistili, aby nedošlo k úniku nebezpečných látek do podloží.

Žena s dcerou byly převezeny do nemocnice. „Paní má pravděpodobobně natržené ucho a další šrámy. Holčička byla v autosedačce a praštila se do hlavy. Obě vezeme k ošetření a dalším vyšetřením do nemocnice,“ řekli záchranáři.

Otřesený řidič policistům tvrdil, že jel předepsanou šedesátkou. „Nehody jsou zde pravidelně a vždy tady havaruje někdo, kdo to nezná. Za většinou nehod v linhartoké zatáčce je vysoká rychlost a nepřizpůsobení jízdy stavu a povaze vozovky. Stejné je to i v tomto případě, protože kdyby jel řidič zmiňovanou šedesátkou, tak jsme tady jistě teď nebyli,“ dodal jeden z uniformovaných mužů.

Na vozidle, které se přetočilo kolem své osy, vznikla škoda za přibližně sto tisíc korun.