Pro muže byl zásadní problém vyjet z vedlejší silnice na hlavní. „Vyjel mimo silnici,“ řekla bruntálská policejní mluvčí Pavla Tušková. Ke vší smůle to napálil rovnou do stromu. Když pak policisté na místo přijeli a nechali šestadvacetiletého řidiče dýchnout, nestačili se hodnotám, které přístroj ukázal, divit.

„Při dechové zkoušce mu policisté naměřili 2,34 promile alkoholu,“ pokračovala mluvčí Tušková. Hned mu sdělili, že je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Jako by toho nebylo málo, zjistili ještě, že muž nemá ani řidičský průkaz.

Ačkoli se obvykle říká, že mají opilci štěstí, tentokrát řidič bez škrábance nevyvázl. „On i jeho pětatřicetiletý spolujezdec se lehce zranili,“ dodala Tušková.

Událostem však nebyl zdaleka konec. Na místě došlo k další nehodě. Čtyřicetiletý muž to myslel dobře a se svou Octavií chtěl hned zastavit, aby účastníkům nehody pomohl. V tom ale věci dostaly nečekaný spád. „Při zastavování nedodržel dvacetiletý řidič dodávkového auta Fiat, který jel za ním, bezpečnou vzdálenost a narazil přední částí dodávky do Octavie,“ popsala, co se dělo mluvčí Tušková.

Při této nehodě vznikla škoda za dvě stě tisíc korun. Policisté navíc při kontrole údajů zjistili další zajímavou věc, a to, že řidič Octavie nemá na autě platnou technickou kontrolu. Alespoň, že požití alkoholu u těchto dvou bylo vyloučeno.