Hlášení o události dostalo operační středisko hasičů osm minut před třináctou hodinou. Na místě zasahovaly dvě jednotky profesionálních hasičů z Bruntálu, zdravotnická záchranná služba včetně vrtulníku i policie.

„Při kontrole cisterny, která sloužila k přepravě chloridu vápenatého, došlo ke zranění dvou pracovníků. Hasiči za pomoci lezecké techniky, s dýchacími přístroji na zádech, vytáhli oba zraněné z cisterny a následně je předali do péče zdravotníků. Obě osoby byly převezeny do nemocnice,“ sdělila krajská mluvčí hasičů Kamila Langerová.

Transport vrtulníkem letecké záchranné služby nebyl nutný.

„Dva muži si přivodili zdravotní obtíže při pracovní činnosti a pobytu uvnitř železniční cisterny. U obou postupně došlo k poruše vědomí, naštěstí jeden z nich včas přivolal pomoc. Pacienty středního věku z útrob vagonu vytáhli hasiči. Po podání kyslíku se jejich stav začal rychle zlepšovat. Podle všeho byl v cisterně nízký objem kyslíku, což způsobilo rychlou a nebezpečnou indispozici se ztrátou vědomí. Oběma mužům byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče a poté je pozemní týmy přepravily do bruntálské nemocnice, kde je předaly do další péče interní ambulance,“ popsal zásah zdravotníků krajský mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

Zdroj: ZZS MS kraje