K nehodě podle policie došlo někdy mezi polednem a šestnáctou hodinou. Ve výše uvedené době jednašedesátiletý muž z Bruntálu řídil své vozidlo Škoda Yeti po silnici I. třídy směrem z Bruntálu na Václavov u Bruntálu.

„Z dosud přesně nezjištěných příčin, zřejmě po předchozí zdravotní indispozici, při průjezdu levotočivou zatáčkou přejel do protisměru, následně najel za levý okraj komunikace, sjel přes několik dřevěných ohradníků na přilehlou pastvinu a poté narazil do základu betonového mostku, čímž došlo k poškození pravé přední pneumatiky, podvozku automobilu a k aktivaci airbagů,“ sdělil policejní mluvčí René Černohorský.

Tragická dopravní nehoda v Krnově uzavřela na několik hodin silnici I/57, pátek 23. června 2023.
VIDEO: Tragédie u Krnova. Při nehodě u průmyslové zóny zemřel motorkář

Deset minut před šestnáctou hodinou náhodní svědci našli ve voze na sedadle řidiče připoutaného bezpečnostním pásem a bez známek života.

„Přítomné osoby a následně i přivolaná osádka sanitního vozidla se pokoušela o resuscitaci muže. Zasahující lékař však po chvíli konstatoval jeho úmrtí bez zjevných traumatických změn a bez viditelných známek možného cizího zavinění a nařídil zdravotní pitvu,“ doplnil policejní mluvčí.

Rovněž prohlídkou automobilu policisté na místě nezjistili, že by před sjetím z vozovky na pastvinu došlo ke střetu s jiným motorovým vozidlem. Hmotná škoda byla vyčíslena na 50 tisíc korun. Celou nešťastnou a tragickou událost nadále vyšetřují bruntálští policisté a kriminalisté.

Záchranka. Ilustrační foto.
Tragická nehoda cyklisty u Nové Vsi. Sjel do příkopu a zemřel na místě