Událost se odehrála deset minut před půl osmou ranní. Osmapadesátiletý řidič z Opavska mířil z Píště do Chuchelné, v autobuse cestovalo spolu s ním pět dalších osob. Osudnou se šoférovi stala zatáčka v lesním úseku mezi oběma obcemi.

„S největší pravděpodobností dostal na mokré vozovce smyk a už na rovném úseku vjel do příkopu a čelně narazil do stromu,“ popisoval okolnosti nehody mluvčí opavské policie René Černohorský.

Na místo musela vyjet také vyprošťovací technika. „Protože dveře autobusu nešly otevřít, hasiči prořezali jedno z pravých bočních oken, ostrou spodní hranu podložili dekou a vysvobodili ze zajetí autobusu všech šest osob. Dvě z nich čekaly na ošetření v hasičské cisterně, další v sanitce. Podle odhadu zasahujících hasičů je zranění neohrožovala na životech. Nezaznamenali ani žádný únik provozních kapalin z vozidla,“ komentoval tiskový mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Zranění utrpěl řidič autobusu a další tři lidé. „Tři osoby pak byly přepraveny s lehčími až středně těžkými zraněními do nemocnic, devětapadesátiletá žena a osmapadesátiletý muž do Ostravy, sedmasedmdesátiletý muž do Opavy, všichni byli při vědomí, mimo ohrožení života,“ řekl mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Policisté odkláněli veškerou dopravu, úsek byl v době zásahu složek IZS neprůjezdný.

Speciální technika dorazila z Opavy a Ostravy.

„Vyprošťovací speciál Bizon se postavil před přední část havarovaného autobusu a jistil ho pomocí lana z navijáku. Lano z druhého navijáku Bizona hasiči navázali před silný strom v lese na levé zadní kolo kvůli snazšímu posunu autobusu k silnici,“ pokračoval mluvčí Kůdela a ještě doplnil: „Jeřáb Demag/Terex AC 40/2 zezadu velmi pomalu a opatrně zvedal zadní část autobusu, aby se zadní kola dostala na (nad) silnici. Ve druhé fázi hasiči použili zadní naviják jeřábu a bez větších problémů položili autobus na všechny čtyři kola na silnici.“

Ta překvapivě k hrozivě vyhlížející nehodě byla v pořádku. Autobus se dokonce povedlo i nastartovat. Jeden z hasičů se ujmul jeho řízení a na tažné tyčí byl Bizonem dopraven na odstavnou plochu v Chuchelné, kde si jej v poledne převzali zástupci dopravní společnosti. „Hasiči ještě pomocí motorové pily a rukou odstranili zlomený strom v příkopu, který by mohl překážet silničnímu provozu. Silnice mezi Píští a Chuchelnou byla po dobu hasičského zásahu trvajícím více než čtyři hodiny zcela uzavřena,“ uzavřel Petr Kůdela.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun, dechová zkouška u řidiče vyzněla negativně. „Celá nehoda je v šetření opavských dopravních policistů a také opavských kriminalistů,“ dodal Černohorský.