V Malé Morávce ve středu ráno v 8.15 hodin došlo k dopravní nehodě autobusu. Za jeho volantem seděl řidič ve věku 43 let. Ten po projetí pravotočivé zatáčky z dosud nezjištěných příčin pokračoval rovnou do příkopu.

„Vyjel s autobusem plynule za pravý okraj vozovky. V silničním příkopu se převrátil na bok, kde ještě narazil do betonového mostku s propustí," popsala policejní mluvčí Pavla Jiroušková havárii autobusu, který jel na pravidelné lince z Bruntálu do Karlovy Studánky.

DĚTI A DVĚ UČITELKY

V Karlově do autobusu přistoupilo osmnáct dětí a dvě učitelky, které zde byly se třídou na škole v přírodě. Jiní cestující se v autobuse v době havárie nenacházeli. Při nehodě došlo k lehkému zranění šesti osob.

„Z toho tři byly převezeny k ošetření a vyšetření do nemocnice. Šlo o řidiče, učitelku a dítě. Příčiny a okolnosti této nehody nyní intenzivně zjišťují kriminalisté ve spolupráci s dopravními policisty. Způsobená škoda činí sto tisíc korun," doplnila Pavla Jiroušková, podle které si policisté velmi váží jednání místního muže, který nezištně v době prošetřování nehody poskytl pití všem přítomným a hlavně otřeseným dětem.