Operační středisko bylo v neděli o půl druhé odpoledne informováno o dopravní nehodě osobního automobilu na nájezdu na dálnici D1 v Klimkovicích. Vůz skončil mimo komunikaci, řidiče při jízdě pravděpodobně postihla zdravotní indispozice.

"Velitel zásahu ze stanice HZS MSK v Ostravě - Zábřehu si na místo vyžádal vyprošťovací speciál. K události tak byl vyslán Mercedes Actros Bison, s jehož pomocí byl automobil vytažen na komunikaci," uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák a dodal, že po dobu zásahu byl krátkodobě uzavřen nájezd na dálnici.

Ilustrační snímek. Protestní mítink před hlavní branou podniku LIBERTY Ostrava v městské části Kunčice ve středu 5. května 2021.
Mezi vedením a odboráři Liberty Ostrava je boj a napětí. Padla ostrá slova

Dvě minuty po čtrnácté hodině odpoledne byli hasiči ze stanic HZS MSK Ostrava - Zábřeh a Ostrava - Jih vysláni do Paskovské ulice v ostravské části Hrabová. Osobní automobil tam skončil v příkopu na střeše.

"Hasiči provedli protipožární opatření a k vytažení vozu si povolali vyprošťovací automobil. Ze stanice HZS MSK v Ostravě - Zábřehu tak byl na místo události vyslán speciál Tatra Omars. Ten pomocí hydraulického nakládacího jeřábu automobil postavil zpět na kola na komunikaci," doplnil mluvčí hasičů. 

Zasahující jednotky poté zasypaly sorbentem provozní kapaliny, nehoda se obešla bez zranění.