Kolem čtvrté hodiny odpoledne vyjeli policisté k bouračce u Lichnova. Řidič Peugeotu se snažil vyhnout srně, která mu z příkopu vběhla pod kola, tak urputně, až se sám naboural.

„Strhl řízení vlevo, vozidlo však následně vyjelo mimo komunikaci,“ řekla Ivana Křištofová z bruntálské policie. Auto se pak zastavilo až o strom. Srnka sice z nehody vyvázla zdravá bez jediného poškozeného chlupu, ovšem vzhledem ke stavu auta to řidiče asi moc neukonejšilo. „Na vozidle vznikla škoda ve výši okolo dvě stě tisíc korun,“ pokračovala Ivana Křištofová. Dalších pět tisíc korun je škoda na nákladu, který řidič převážel.

O pár hodin později, kolem deváté večer, se odehrála druhá nehoda mezi Krásnými Loučkami a Městem Albrechticemi. Tentokrát byli v hlavní roli řidič nákladního vozidla Iveco Daily a led na silnici.

Řidič si chtěl na zledovatělém povrchu trochu přibrzdit, aby náhodou nedošlo k nějakému neštěstí, ale právě to přivolal. Bylo to asi příliš prudké brzdění, protože dostal během okamžiku smyk a plynule pokračoval do příkopy, aniž se mu podařilo náklaďák dostat pod kontrolu. „Narazil pravou přední částí vozidla do stromu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn,“ informovala Ivana Křištofová.

Škoda se i tentokrát šplhala do pořádné výšky, dohromady byla odhadnuta na sto padesát tisíc korun. U obou řidičů policisté na místě provedli dechové zkoušky, ale ani jednou se nepotvrdilo, že by měl vinu na kolizích alkohol.