O velkém štěstí může mluvit sedmašedesátiletý šofér kamiónu z Mladé Boleslavi, který havaroval v pátek 25. července ráno v zatáčce před Krnovem. Přes velkou škodu na tahači a nákladu vyvázl bez zranění.

Mnohatunový kamión s patnáctitunovým nákladem skončil na boku v zatáčce u bývalé tankové střelnice v Krnově - Chomýži. Za nehodu nemůže únava, ale to, že řidič dostatečně nevěnoval pozornost řízení vozidla. „Unavený jsem nebyl. Odpočíval jsem na hraničním přechodu v Bartultovicích. Po hodinové přestávce jsem se rozhodl jet. Vyspat jsem se chtěl až v Bratislavě, kde jsem vezl do továrny náklad šasí vozidel audi. Před touhle zatáčkou, kterou jezdím přes dva měsíce, mi začal ukazovat počítač nějaký problém na motoru. Chvilku jsem se nedíval před sebe a najednou přišla zatáčka,“ popisoval průběh nehody ještě vyděšený řidič.

„Snažil jsem se přibrzdit a zatáčku vybrat. Vzhledem k váze nákladu jsem zase tak moc brzdit nemohl. Rychlost byla velká a převrátilo mě to na bok. V příkopě jsem přeletěl ještě přes nějaký mostek. Nehoda se stala před druhou hodinou ranní,“ pokračoval šofér.

Na místě zasahovali hasiči, kteří se snažili zamezit úniku nebezpečných látek do podloží a přečerpávali nádrže nafty do kanystrů. Policisté dokumentovali průběh nehody. Nešťastný šofér také o nehodě informoval majitele firmy. Ten na místo vyslal náhradní vozidlo a v Krnově si objednal jeřáb. Právě za jeho pomoci se musel přeskládat mnohatunový náklad a poté zvednou vozidlo zpět na silnici první třídy. Provoz byl proto částečně omezen.

„Jezdím desítky let a toto je má první nehoda. Tamhle ten kamióňák z Polska se mnou mluvil v Bartultovicích na odpočívadle. Zvažoval jsem, zda mám jít spát a rozhodl jsem se jet. On si šel lehnout a teď tu projíždí. Taky jsem měl jít spát,“ litoval řidič.

Jeho řidičská chyba vyjde v lepším případě jen na desítky tisíc korun. „Odhadovaná škoda na vozidle činí třicet tisíc a na návěsu padesát tisíc korun. Škody na nákladu vyčísleny zatím nebyly,“ konstatovala Pavla Tušková, policejní mluvčí z Bruntálu.