Do nečekané situace se dostal strojvůdce osobního vlaku, který spolu s průvodčí přepravoval v sobotu před 15. hodinou sedm pasažérů na trati z Krnova do Bruntálu. „Mezi Miloticemi nad Opavou a Bruntálem osobní vlak narazil do spadlého stromu," řekl mluvčí pražské Drážní inspekce Martin Drápal. Při srážce vykolejil první vůz vlaku oběma podvozky.

Strojvedoucí uviděl překážku na trati v poslední chvíli. Přestože použil rychlobrzdu, nebyla už šance nárazu zabránit. Nárazová rychlost při střetu se stromem byla podle Drážní inspekce devětačtyřicet kilometrů za hodinu. Jak potvrdil Martin Drápal, při havárii se žádný ze zaměstnanců Českých drah ani z pasažérů vlaku nezranil.

„Škoda byla odhadnuta na 630 tisíc korun, z toho 520 tisíc na vlaku a 110 tisíc na trati," uvedl mluvčí Drápal. Dodal, že si strojvedoucí překážky na kolejích sice všiml, ale již se nepodařilo rychlobrzdou osobní vlak včas zastavit.

Provoz na trati byl po nehodě přerušen. Předpokládaná doba obnovení provozu byla podle Drápala do včerejšího rána. Omezení na trati se podle Drápala dotklo asi deseti spojů, a to včetně tří rychlíků. Zatímco se na poškozené trati intenzivně pracovalo, cestující čekala náhradní autobusová doprava.

Nehoda vlaku na Bruntálsku.