ANO sice volby prohrálo, ale zaznamenalo také velká vítězství. Babiš vstoupil do politiky s vizí, že nás zbaví Kalouska. Prý „zabil lidi cez padáky“, je to „ožrala“ a „zloděj zlodějská“. Babiš program ANO voličům často vysvětloval zkratkou „antikalousek“.

Parlament, který po volbách zasedne bez poslance Kalouska, je Babišovo velké vítězství. Triumf premiérovi asi trochu zhořkl, když se Andrej Babiš junior Kalouskovi omluvil za nepravdivá tvrzení svého otce a zašel s ním na pivo.Ve volebním klipu ANO banda maskovaných šílenců řve požadavky: nižší důchody, uprchlíci vítejte a pusťte nám sem migranty. „Budu vás bránit před chaosem těhle šílenců až do roztrhání těla,“ slíbil nám Babiš před volbami.

Trhat tělo nebude potřeba, když nikde mimo volební spot ANO se tento typ šílenců nevyskytuje. Odvrácení hrozby imaginárních šílenců je další velký triumf Babiše, který se sluší ocenit.Sociální demokraté a komunisté vznikli koncem 19. století, když bylo potřeba hájit zájmy vykořisťovaných tříd. Dělníci a rolníci tehdy dřeli v nelidských a ponižujících podmínkách, jaké dnes fungují už jen mimo Evropu. Třeba v Bangladéši. Dnešní dobře placení dělníci obsluhují sofistikované stroje a zaměstnavatelé si jich váží.

Zemědělci mají klimatizované traktory. Mnohé zemědělské stroje už se dají ovládat počítačem na dálku. S novými technologiemi, robotizací a automatizací dělníků i rolníků ve společnosti rychle ubývá. Pracující už nejsou utlačovaná třída, která potřebuje pomoc KSČM nebo ČSSD. Nejspíš proto KSČM a ČSSD v parlamentu nadšeně podporovali oligarchu - velkokapitalistu, který ochotně převzal jejich voliče. Jak se dá označit společnost bez vykořisťovatelů a vykořisťovaných? Přece velké vítězství levice!