Týden očima:zprávy, které nazapadly

Otci došla trpělivost vloni 14. března. Tehdy si přišel stěžovat soused z paneláku, že mu kluci zvoní na zvonek a házejí vajgly do obuvi. Otec se neudržel a synka pořádně zmlátil…

Tito hoši nic moc originálního nevymysleli. Existují přece i mnohem zajímavější činnosti, jak mohou adolescenti trávit svůj volný čas. Už jste například na internetu viděli to slavné video, jak pubertální uličníci Leoši Marešovi pomazali lejnem kliku jeho superbouráku?

„Nemocnice byla postavena před úkol řešit umístění psa, který nemá žádného oficiálního majitele, pouze se v areálu ČOV historicky vyskytoval,“ uvedla mluvčí krnovské nemocnice Eva Kijonková.

Pes se na čističce historicky vyskytoval devět let a nejspíš díky němu nebyla ani jednou vykradena. Nezasloužil si při odchodu do důchodu apoň hodinky a potřesení tlapkou od ředitele nemocnice?

Nejvyšší částka, kterou okradený v bruntálském wellness centru nahlásil, byla téměř třicet tisíc korun. Muž z Rýmařovska nic zlého netušil, věci si i s penězi odložil do skřínky a šel si zaplavat. Spokojeně vyrazil doplnit kalorie do restaurace, až tady při placení zjistil, že něco nehraje. A měl pravdu, peníze z peněženky byly pryč.

Božínku, kdypak já jsem měl naposledy v kapse třicet tisíc korun… A kdy jsem si vlastně byl naposledy zaplavat?

Se zvláštním případem se setkali v noci na uplynulou středu krnovští strážníci, když si při pěší hlídce všimli na parkovišti na náměstí Hrdinů zaparkovaného vozu, kterému běžel motor. V autě ani v blízkém okolí však nikdo nebyl. Strážníci tedy podle poznávací značky zjistili, že majitelka vozu je žena ze Staré Vsi u Rýmařova.

Podobný případ je znám jako zmizení posádky plachetnice Mary Celeste z roku 1872. Loď byla měsíc po vyplutí nalezena mezi Azorským souostrovím a Portugalskem zcela bez posádky, ale plně schopná plavby.