Týden očima: zprávy, které nazapadly

Military akce proměnila svah u Holčovic v bitevní pole. Milovníci vojenské historie, uniforem, zbraní a nadšenci bojových taktik a rekonstrukcí bitev se sešli u bojové hry. Tentokrát jim inspirací byly skutečné boje během občanské války v Jugoslávii.

Jako bychom neměli dost vlastních inspirací! Bohužel důvodů, proč vést boje nebo dát si minimálně aspoň přes držku, je stále dost…

Pohádkový Kinematovlak nadchl děti. Do Krnova dorazil všemi barvami hrající speciální vlak, v němž se promítaly pohádky, třeba legendární kreslenýKrteček.

Kdyby si i tak dospělí mohli říct, že cestovat s Českými drahami je pohádka. Ale pro dospělé cestující se asi pohádky nehodí, spíše jim ČD nabídnou sci-fi nebo horor.

Recyklační dvůr v Krnově mají možnost navštívit školáci v rámci exkurzí. Uvidí zde také linku na třídění odpadů.

A dva dny před tím jsme ještě psali o tom, že školám nabízí exkurzi i Krnovské vodovody a kanalizace. Kde jsou ty časy, kdy děti chodily po hradech a zámcích, navštěvovaly hvězdárny, divadla a výstavy. Musí vidět i stinné stránky života a tak se seznamují se skládkami odpadů a čističkami. Patrně přijdou na řadu i exkurze do krematoria či na pitevnu. A pak si děti nakreslíme nějaký hezký obrázek z toho, co jsme viděli…

Sovinec bude o víkendu patřit dětem, uvidí i myší dostihy.

Dříve se stávalo, že po koňských dostizích byla často k dostání čerstvá konina. Jak to dopadne zde se zvířaty, která se zraní při závodech?

Na receptu bude místo léku jen účinná látka.

To je patrně konec léčby placebem, tedy neúčinnou látkou, která se jen vydává za lék. Aby nám tak třeba hypochondři nevymřeli.