Týden očima: zprávy, které nazapadly

S rozchodem se nesmířil, útočí na přítelčina druha. Zhrzený muž se nemůže smířit s tím, že jej opustila přítelkyně, a na dveře jejího nového druha píše neslušné nápisy.

Vyrovnat se s odchodem partnera bývá někdy těžké. Možná by odvrhnutému příteli pomohlo, kdyby musel stokrát na ty dveře napsat: Děkuji ti.

Dva muži z Ostravska a Bruntálska v přestrojení za policisty vybírali od řidičů pokuty.

Jak vidno, tak tihle muži si nové heslo policie – Pomáhat a chránit – k srdci nevzali. Nebude to tím, že sama policie jim šla špatným příkladem?

V domě v Oborné měli ukrást elektřinu za více než milion korun.

Parapsychologové, proutkaři s virgulemi, odborníci na tajemno a všichni ti odborníci na mystiku a záhady by měli pořádně prozkoumat nevysvětlitelný úkaz v Oborné. V domě někdo načerno odebral elektřinu, ale nikdo se k tomu nehlásí. Muž, který je z krádeže obviněn, si domek postavil svépomocí. Za jeho vlastnictví elektřina mizela. Po čase přepsal domek na syna, ten je z krádeže obviněn také. Elektřina se ztrácela dál. Ale otec ani syn se k zřízení odbočky na černý odběr elektřiny nepřiznali. Je to záhada.

Zahrada u školky se změní v cirkusový svět plný zvířat. Mateřská školka dostala dotace na projekt Cirkus, zahradu změní na svět zážitků, budou zde třeba herní prvky v podobě žirafy, slona nebo krokodýla. Mimo jiné má projekt docílit lepší kontakt dětí s přírodou.

Rodiče určitě potěší, že se jejich děti naučí hrát si s krokodýly a slony. Tenhle úzký vztah s přírodou jistě ocení třeba při prohlídkách zoologické zahrady, kde budou přihlížet, jak si dítě hraje s krokodýlem. Anebo jak si krokodýl pohrává s dítětem. Ale myšlenka projektu Cirkus vůbec není špatná. Už od mládí by si děti měly zvykat na to, v čem tu vůbec žijeme.