Krnovská věštkyně, kartářka a numeroložka rozebírala, co nás čeká v tomto roce. Zabývala se i tím, jak vypadá rok 2011 v řeči čísel obsažených v letopočtu. Uvedla například, že nula je symbolem prapůvodní nezničitelné energie, která přechází z jedné formy do druhé…

A obzvlášť to platí o dvou nulách. Teď už chápu, proč se pro označení toalety ty dvě nuly používají. Hlavně abychom neměli pokakaný celý rok.


Vlek ve Vraclávku provázejí spory a blokády i v roce 2011. Podnikatel Karel Kocourek vlastní část pozemku pod sjezdovkou a požaduje vysoký nájem po provozovateli vleků, firmě Pavla Štanglera. Ten odmítá tak horentní sumu platit. Kocourek tedy zaparkoval své terénní auto přímo do trasy vleku, aby znemožnil jeho provoz.

Jakmile napadne sníh a spustí se ve Vraclávku vlek, je o zábavu postaráno. Spor dvou podnikatelů nemohou nevnímat lyžaři na svahu, kteří si sem přišli zajezdit. Občas se musí vyhnout zaparkovanému automobilu a říkají si, že na sjezdovku patří jiné adrenalinové překážky. Ale jakmile sleze sníh, spor zase mediálně ustane. Jakmile nebudou lyžaři, nebude ani koho brát jako rukojmí.


Student čtvrtého ročníku Střední umělecké školy varhanářské v Krnově patří mezi talentované řemeslníky. Ale talentovaný varhaník nezná noty, improvizuje.

Ale to přece vůbec nevadí. Práce jde řemeslníkovi od ruky, má být na co pyšný. Kvůli dyslexii má problém naučit se noty, nahrazuje to talentem a improvizací. Horší by to bylo, kdyby studoval třeba medicínu a pak improvizoval na operačním sále.


Opilec dvakrát naboural auto, sváděl to na psa, že mu skočil na klín. Pak šel muž ke své známé a při hádce ji kousl do ucha.

Místo na záchytku jej měli odvézt buď na psychiatrii nebo na infekční oddělení, jestli nemá vzteklinu.