Sněžit teprve začalo, hasiči už myslí na střechy s rampouchy. Hasiči jako každý rok zdůrazňují, že preventivní odklízení sněhu nemají v náplni práce. Hasiči budou vyjíždět pouze k případům, kde hrozí bezprostřední nebezpečí úrazu či ohrožení majetku. V případech, kdy nebezpečí není akutní, budou volající odkázáni na komerční služby. (Bruntálský a krnovský deník, pondělí 29. listopadu)

Především majitelé domů by měli myslet na to, aby náhodou z jejich střechy někomu nespadl na hlavu těžký rampouch, kus ledu, nebo velká masa sněhu. Ti poctivější a zodpovědnější na to myslí a platí si soukromé firmy, aby jim odstranily nebezpečné plotny sněhu a ledu ze střech. A ti méně zodpovědní? Počkají si, až před jejich domem bude hrozit nebezpečí úrazu a zavolají hasiče…


Strážníci sbírali opilce po celém Krnově. Minulý týden měla Městská policie Krnov veselo. Vyjížděla celkem ke čtrnácti opilcům, kteří díky značnému alkoholovému opojení dělali po krnovských barech a hernách výtržnosti. Někteří se při opileckém cirkusu zranili, ti šťastnější jen usnuli na ulici pod širým nebem. (Bruntálský a krnovský deník, úterý 30. listopadu)

Ještě že jsou v Krnově takoví družní a přátelští kumpáni a pijani. Jak si někde přihnou a rozkuráží se, jejich řady rozšíří strážníci městské policie, kteří za nimi na zavolání přijedou. A pak může redaktorka spokojeně napsat, že Městská policie Krnov měla veselo! Koho by to nebavilo být věčně zván k pijatikám po barech a hernách. Jen tak přemýšlím nad tím, že: „Někteří se při opileckém cirkusu zranili, ti šťastnější jen usnuli na ulici pod širým nebem.“ To mají strážníci opravdu náročné směny, které ani nedoslouží a usnou pod širým nebem? V takové zimě a ještě zraněni! Tak tahle ironie míří do vlastních redakčních řad. Psát se má tak, aby to nedávalo možnost opačného významu!


V Bruntále už toho mají dost: vyhlásili válku vandalům. Trpělivost došla Bruntálským při potížích s vandaly, kteří zejména o víkendech v ulicích rozbijí nebo zničí, na co přijdou. (Bruntálský a krnovský deník, pátek 3. prosince)

No, vyhlášením války se bitvy ještě nevyhrávají. V tomto případě to platí obzvláště, protože poradit si s vandalstvím není nijak snadné. Jestli to spíš nebude taková zákopová válka. Uvidíme, jak se bude Bruntálským dařit v potírání tohoto nešvaru. Zatím to po pátečních a sobotních nocích v okolí některých hospod vypadá opravdu jako po boji. Hlavně aby v téhle válce už konečně přestali trpět civilisté, kteří se musí dívat na ten nepořádek a poničené značky, lavičky a fasády.