Nikomu se občas nevyhne propouštění zaměstnanců. Ve dvou závodech lisařské společnosti Advanced Plastic to ale není v současnosti na programu dne.

Společnost Advanced Plastic je jedním z největších zaměstnavatelů na Vrbensku. Kolik pracovníků má a co a pro koho vlastně společnost vyrábí?

Naše společnost vyrábí a dodává díly zejména pro mateřskou společnost Husqvarna a Gardena, což představují produkty zahradní a lesní techniky. Dále vyrábíme pro automobilový průmysl a další odvětví, jako bílá technika a elektro. Nyní zaměstnáváme zhruba sedm set zaměstnanců, z toho pět set ve Vrbně pod Pradědem a dvě sta v Bruntále, ovšem toto číslo se mění v návaznosti na sezónní výrobu zahradní techniky.

Kde se mohou finální zákazníci s vašimi výrobky setkat v Česku i cizině?

Finální zákazník najde naše výrobky pro zahradu a domácnost především v obchodních řetězcích, jako jsou Obi, Baumax, Praktiker a další.

V únoru a březnu omezili například v největší fabrice společnosti OSRAM Bruntál výrobu v některých provozech, je to i problém vašeho závodu? Hrozí u Vás propouštění nebo naopak přibíráte? Jak je to s brigádníky a pracovníky takzvaně „na zkušenou“?

Jak již bylo zmíněno, počet zaměstnanců se mění především v sezónních periodách, kdy v zimním období je hlavní výrobní sezóna, což je momentální situace.

Co vás jako ředitele takového kolosu nejvíce těší a naopak sužuje?

Předem musím připomenout, že společnost je řízena dvěma „plant managery“, kterými jsou pan Budnowski za Vrbno pod Pradědem a pan Scheffler za Bruntál. Já jako jednatel působím hlavně ve vztahu k centrále ve Stockholmu. Těší mne, že se nám začíná dařit vyrábět čím dál tím více pro Husqvarnu což nám pomáhá vyrovnávat případný propad či ztrátu některých zákazníků.

Je nějaký rozdíl mezi vašimi provozy ve Vrbně pod Pradědem a Bruntále? V čem se oba liší?

Ve Vrbně pod Pradědem vyrábíme plastové díly a případnou předmontáž, zatímco v Bruntále montujeme finální výrobky pro Gardenu jako jsou postřikovače, aku nůžky nebo ventily a pro Husqvarnu hlavně elektrické řetězové pily.