Vypadalo to jako dobrý nápad jen do chvíle, než jim kolegové z Hošťálkov diplomatickým jazykem vzkázali, ať se starají o své město a nepletou se jim do rajonu.

Pak se Krnovu podařilo s útulkem ve Slezských Pavlovicích vyjednat ustájení jednoho psa za padesát korun na den, což je extra zvýhodněná sazba. Bohužel Krnov zanedbal propagaci nalezenců a pobídky adoptivním pánům, takže psi v Pavlovicích čekali zbytečně dlouho a náklady povážlivě rostly.

Zastupitelé usoudili, že čtyřicet kilometrů vzdálené Pavlovice jsou pro zájemce o adopci příliš z ruky, takže je nutné investovat do městského útulku přímo v Krnově. Zkrátka musíme utratit několik milionů, aby se šetřilo. Optimální je útulek vedle střelnice, aby se střelba a štěkot vzájemně doplňovaly.

Nebýt protestů místních a obav o psy, stresované střelbou, nejspíš by městský útulek už stál. Mezitím město konečně začalo své psy aktivně nabízet, zapojilo svůj web i dobrovolníky, takže počet chlupáčů v útulku klesl na minimum.

Dál ale platí teze, že Pavlovice jsou příliš odlehlé, takže se radní minulý týden rozhodli krnovské psy vozit do Čech pod Kosířem. Pod Kosíř je to sice o šedesát kilometrů dál než do Pavlovic, ale na druhé straně si tamější útulek Ajsha účtuje vyšší sazbu: 82 korun za psa na den.

Znáte pohádku Jak dědeček měnil, až vyměnil?