Provozovatelka ubytování z Malé Morávky v Jeseníkách učinila nezvyklý nález. Vše pro ni začalo ve čtvrtek 10. února velmi nenápadně, vydala se procházkou po lese v sousedním Horním Václavově. Co našla, to ji velmi překvapilo.
Na zemi se v lese povalovaly stohy firemní dokumentace. Z papírů je jasně patrno, komu původně patřily. Z těchto papírů je bez problému možné určit majitele. A tím adresátem je vždy akciová společnost Progres Interia z Malé Morávky.
Založila snad firma černou skládku úmyslně, nebo je na vině některý z neuvažujících zaměstnanců? Je na policistech, aby vyšetřili, zda například listiny neobsahují informace, podléhající utajení a zda se firma Progres Interia, akciová společnost, nedopustila trestného činu. Deník se pokusil oslovit někoho z firmy, z telefonního sluchátka se pouze ozvalo: volané číslo neexistuje.
Na obecním úřadě sdělili, že firma působila jako nájemce v areálu dřevoslohu, žebříkárny v Malé Morávce. Vyráběla okna a dveře. Rok v ní ale už nikdo nikoho neviděl.
Morávecký starosta Ondřej Holub potvrdil, že do obce přijeli nedávno policisté. Vyšetřovali vloupání do žebříkárny, odkud někdo ukradl měděné dráty, kovy i kartotéční skříně. Právě v kartotékách se mohla nalézat dokumentace, kterou v lese nalezla pečlivá pozorovatelka.