Nevím, jaké je procento poctivců, kteří psí exkrementy seberou, a těmi, kteří se řídí heslem herce Josefa Kemra v roli dědy Komárka z filmu Na samotě u lesa, který na dotaz, kde se takové hovno splachuje, pragmaticky poznamenal: „To nech ležet.“

Podle masivní vrstvy hnědé smradlavé kaše v ulicích to vypadá, že velká skupina chovatelů svou povinnost neplní, na úklid prostě kašlou. Zvláště teď, když taje je tato nepravost tak nějak více viditelná. Bojím se o děti, které si rády venku s kdečím pohrají, riskují tak nevědomky nákazu, žloutenku nebo alespoň kožní problém. Ani hovno na botě není nic příjemného.

U nás v domě na sídlišti Květná pejskaři svou nepravost dovedli ještě dál. Chápu, že i pes může mít průjem, ale aby majitel nechal celou chodbu pokálenou od psa a drze utekl, aby nemusel uklízet, to je opravdu hnus. Jestli to nebude tím, že jsou právě tento týden jarní prázdniny, a pejsky proto venčí většinou děti. Pokud příkoří sousedům způsobil dospělý člověk, je to o to větší hanba.

Až bude bruntálská radnice prodávat byty v našem domě, dobře si rozmyslím, zda byt koupím. Se sousedy, kteří nejen znečišťují chodby, ale kradou ve sklepích, ničí schránky a zámky na vchodových dveřích (už pár dnů panelák nejen nezamykáme, ale ani nezavíráme).

Kdy tohle jednou skončí… Kéž by vůbec někdy.