Jednou z takových možností, kdy si můžu vychutnat přírodu společně i s kapkou toho městského ruchu, jsou pro mě Lesní slavnosti Lapků z Drakova. Jedná se v mém případě už o určitou tradici, že jeden z prázdninových víkendů věnujeme společně s rodinou cestě na Drakov.

Mám ráda atmosféru této akce. Ráda se procházím mezi stánkaři. Tu a tam ochutnám nějaký regionální sýr nebo se s chutí zakousnu do pořádně mastných domácích brambůrků. Líbí se mi, že stačí udělat pár kroků od přelidněných míst u stánků a hned jsem v lese.

Všude rostou borůvky, děti kolem sází stromečky a mnohým lidem se začínají košíky plnit houbami.

No nezní to idylicky? Čekali byste, že zdejší atmosféru s vůní lesa a přírody může narušit něco tak cizorodého jako je předvolební kampaň? Popravdě mě to nejen překvapilo, ale i otrávilo. Politici zjevně nedokážou odolat, když se to někde hemží potenciálními voliči.

Nejenže nás letos na Drakově pan Andrej Babiš poctil svou návštěvou, ale také zde obšťastnil své příznivce obrovskou nadílkou knih. Objevil se zde letos také Tomio Okamura v čele konvoje svých spolustraníků a sympatizantů. Babiš měl autogramiádu, Okamura proslov.

Ano, volby se blíží a politika stále víc proniká do veřejného prostoru.

Chápu volební mítinky na náměstích i kontaktní setkání politiků s voliči. Ale ptám se, zda opravdu musela být politická propagace součástí i téhle tradičně apolitické lesní akce. Vždyť většina z nás sem jezdí právě proto, abychom si vyčistili hlavu mezi stromy, stánky a pohádkovými bytostmi, abychom aspoň na chvíli zapomněli na okolní svět.

Na svět, ve kterém nám politici permanentně něčím kazí dobrou náladu.

Jesenické lesy v okolí Vrbna pod Pradědem a Rejvízu na dva prázdninové dny výrazně ožili. Lesní slavnosti Lapků z Drakova přilákaly o víkendu tisíce návštěvníků.
V lese čekali golem, lapkové i rýžování zlata