Možná bychom s koninou narazili u některých ochránců zvířat, kteří mají posunutou hranici mezi domácími mazlíčky a jatečními hospodářskými zvířaty, ale ti se už stejně dávno dali na vegetariánství. Přestože konina je neškodná či snad dokonce zdravá, celá Evropa vyvádí kvůli lazaním jako kdyby v nich byla nalezena salmonela nebo jed na krysy.

Asi za to můžou ušlechtilé koňské oči, že je koňská porážka vnímána jako něco barbarského, ale zkusili jste někdy pohlédnout do smutných hlubokých očí hovězího dobytka?

Dříve koně sloužily primárně k práci, takže se ke strávníkům dostalo jen maso z přestárlých a poraněných kusů. Proto koňské uzeniny bývaly levné, což jim dodalo pověst podřadné nekvalitní potraviny. Chápu, proč v určitých kruzích je konzumace koniny tabu a faux pas, ale žádný racionální důvod to nemá.

Přesto už druhý týden musím v televizi sledovat hysterii kolem rumunských koní rozemletých v hovězí fašírce, jako kdyby se v hypermarketech nenašlo dost jiných šizených potravin, které se nastavují ještě příšernějšími náhražkami. Celá ta přehnaná reakce na zatajenou koninu ve mě vyvolává potřebu vzepřít se nesmyslným společenským konvencím.

Ke snídani si rajčata dochutím glutamátem, k obědu si dám Nowaco lazaně a k večeři zkusím sehnat polskou klobásu s posypovou solí, abych zhýčkané Evropě dokázal, že opravdu nemáme důvod k panice.