To platilo jen do minulého týdne. Když Ratiborský s kolegou poslancem Pawlasem (KSČM) navštívili v pákistánském vězení půvabnou pašeračku Terezu Hlůškovou, mělo to v médiích i na sítích obrovskou odezvu. Převážně negativní.

Že zákonodárci nemají fušovat do řemesla diplomacii, že ve věznicích po celém světě trpí Češi, které poslanci nenavštěvují, a také prý nebývalo zvykem, aby veřejní činitelé projevili sympatie vězněným zločincům z heroinového byznysu.

Pánové Ratiborský a Pawlas jeli do Pákistánu soukromě a za své peníze. Ratiborský jako člen podvýboru pro vězeňství dřív bez zájmu médií navštěvoval i české věznice. Středověké fresky v krnovském kostele sv. Benedikta hlásají, že navštěvovat vězně je ctnostný skutek křesťanského milosrdenství.

V březnu 2017 Miloš Zeman oznámil, že se bude znovu ucházet o post hlavy státu a už v květnu 2017 první dáma navštívila ve věznici Rýnovice doživotně odsouzeného dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka. Ať už si o Kajínkovi a slečně Tereze myslíte cokoliv, jsou to především celebrity. Navštívit je ve vězení byla chytrá a účinná PR strategie jak se zaručeně zviditelnit.

Tereza Hlůšková po vynesení verdiktu
Poslanec Michal Ratiborský z Krnova se vrátil z Pakistánu