Dělal to nezištně, jen aby nám daňovým poplatníkům ušetřil miliardu při vybírání mýta. Děkujeme. Proč se s tím ale nepochlubil voličům? Proč o Faltýnkově úspěšném jednání nevěděl ministr dopravy ani kolegové z dopravní rady? Snad proto, že jeho iniciativa může být důvodem zrušení tendru na mýto pro netransparentnost?

U nás v Krnově sice zastupitelé ještě hlasují kartičkou na špejli, ale něco takového by se tu stát nemohlo. Na webu města máme formou kalendária rozepsáno, s kým se vedení hodlá sejít. Víme s kým a o čem starosta a místostarostové v uplynulém týdnu jednali. Starosta Tomáš Hradil vede veřejně svůj pracovní diář se schůzkami.

Občané – voliči kontrolují, zda se na radnici neflákají. Odborníci mohou včas varovně vztyčit prst, pokud je nějaká schůzka v rozporu s dobrými mravy nebo ohrožuje regulérnost výběrových řízení. Kdyby to dělal i Faltýnek, nemuseli mu policisté brát počítač.

Před volbami kandidáti z ANO machrovali, že mají mobil na Andreje a ostatní ne. V Krnově vedení města i zastupitelé zveřejnili své mailové adresy i telefony.

Číslo na starostu má v Krnově každý. My se máme, heč!