Dokážu pochopit venkovskou babičku, která v sedmdesátých letech strkala flašku Miloši Kopeckému, aby jí koleno operoval doktor Štrosmajer, ale že dnešní zákonodárci nerozlišují mezi civilní hereckou profesí a politickou funkcí, to mě šokovalo.

A to ještě nebyl konec televizním skandálům.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) si smlsla na krnovské firmě Kofola. Ta si vykoledovala pokutu za reklamu, ve které se podle rady podporuje chování ohrožující zdraví osob mladších než 18 let. V reklamě se objevil chlapec, který sjíždí kopec ve volné krajině na speciálně upraveném skateboardu.

Tato animovaná postava prý diváky vybízí k napodobování, ačkoli je taková aktivita nebezpečná a může přivodit těžký úraz.

Co na to říct? Pokutu měli napařit i Večerníčkovi, který používá schody bez zábradlí, jezdí na vysokém kole bez přilby, navzdory dětskému výrazu obličeje řídí auto a rozhazuje letáky, místo aby je recykloval do modrého kontejneru. Ve finále se sebevražedným tempem rozjede proti obrazovce. Znáte tak tupého ctitele Večerníčka, který jeho nebezpečné chování zkusil napodobit?

Nejspíš má takového potomka někdo z RRTV.