V září Michal Brunclík (ČSSD) ještě ve funkci místostarosty naléhal na zastupitele, aby závažná rozhodnutí o Karnole a o rozšiřování Kofoly přijali okamžitě.

Z opozičních lavic se ozývalo, že zastupitelé nemají pro kvalifikované rozhodnutí dost informací a není správné zadělat na problém pár týdnů před volbami. Podle Brunclíka je Kofola tak důležitý partner pro město, že by jí zastupitelstvo nemělo bránit v rozvoji. Navíc není nutné zkoumat názory občanů. Pokud s přestavbou Kofoly nesouhlasí, mohou se přece bránit v územním a stavebním řízení.

Opozice oponovala, že zastupitelé zastupují občany a ne firmy, které jsou s městem zadobře. Kromě dominantního místostarosty zastupitelé ČSSD moc nemluvili a hlasovali podle imperativu: „Dostali jste pravomoc vládnout, tak sakra rozhodujte a neohlížejte se na detaily jako názory voličů nebo relevantní informace.“

Zastupitelé propásli šanci podpořit Kofolu. Odložením hlasování dali občanům čas na protiakci. Teď je na stole petice proti rozšíření Kofoly s 850 podpisy. Místo tichých hlasovačů ČSSD je v novém zastupitelstvu Jiří Strnad, hlasitý odpůrce Kofoly. Brunclíkův styl měl něco do sebe. Patrioti budou transparentně marnit čas hledáním konsenzu občanů s Kofolou.

Pvní miminko roku 2019 bruntálského okresu Matěj Tošenovský na snímku s maminkou Kristýnou, s tatínkem Jirkou a s bráškou Jiříkem.
Prvním letošním miminkem v okrese Bruntál je Matěj z Osoblahy