Pak ale kolega vypátral vycpaný exemplář pivoně v Africkém muzeu v Holčovicích-Jelení.

Tak jsem nažhavil internet a podíval se pivoňům důkladněji na zoubek.

Nestačil jsem se divit jak je tento hlodavec populární a kolik má po světě fanoušků. Například pivoň Jackalope měl v Americe vlastní úspěšný televizní sitcom (viz videa níže). Našel jsem kromě penzionu U pivoně spousty pivoních fotek, soch, obrázků, videí a informací.

Třeba jsem se dozvěděl, že první známé zprávy o pivoních souvisí s pozorováním zajíců nakažených virem shope papilloma. Ten způsobuje nakaženým hostitelům na hlavě růst výstupků, které připomínají paroží. Už v 18. století vznikaly obrazy zajíců s parůžky, u kterých se bavili předchůdci cimrmanologů vymýšlením fiktivních mysliveckých legend.

Nejvíc mě zaskočilo, když při interpelacích v parlamentu vystoupil poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) na téma ochrana a monitoring ohroženého pivoně obecného podkrkonošského. Ve svém příspěvku zpochybnil existenci pivoně a navrhl zpracovat o něm studii za dva miliony korun.

Jen pro připomenutí, Zdeněk Ondráček je ten politik, co mu kolega poslanec Kalousek vymyslel žertovnou přezdívku komunistický fízl.

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube