Pelíšky jsou zdrojem naší kolektivní paměti. O Vánocích se jistě dočkáme testování plastových lžiček z NDR a hrdinů, kteří řeší dvoje naprosto stejné sirky, z nichž jedny jsou z USA. Historky Pelíšků nejsou vymyšlené. Za socialismu je v různých obměnách zažíval každý z nás pamětníků.

Náš otec navzdory všeobecnému nedostatku západního zboží sehnal originální švýcarský sýr Raclette. Vítězoslavně ho položil na sváteční stůl a vychutnával, jak se rodina tetelí očekáváním.

Stephanie Matto
Bizarní byznys. Žena prodává své prdy ve sklenicích, jsou hitem

Teď přijde posvátný rituál, jak poprvé v životě společně ochutnáme produkt svobodného světa za železnou oponou. Domluvili jsme se, že jakmile otec prořízne plastový obal Raclettu, všichni zhluboka vdechneme originální švýcarský vzduch. Budeme si u toho představovat krávy pod Matterhornem, Basilej a Ženevu, kam nás bolševik nikdy nepustí.

Pokud chcete Zubaté žáby, musíte se odvážit až do centra Bruntálu. Žádný e-shop je nedoručí.Pokud chcete Zubaté žáby, musíte se odvážit až do centra Bruntálu. Žádný e-shop je nedoručí.Zdroj: Deník/Dalibor Otáhal

Odér zrajícího Raclettu z dětství se mi vybavil minulý týden při čtení Deníku, kde psali jak hvězda americké reality show začala prodávat své prdy v dárkovém balení ve skleničkách s okvětními plátky. „Stejně největší radost udělá takový dárek, který člověk sám vyrobí pro toho druhého,“ komentoval Kodet v Pelíšcích rozbalování nalakovaného samorostu.

Pokud chcete Zubaté žáby, musíte se odvážit až do centra Bruntálu. Žádný e-shop je nedoručí.
A tohle znáte? Brutální Bruntál komentují v deníkovském komiksu Zubaté žáby

Američanka, která pracuje jako bioplynka, už vydělala na svých prdech přes 1,5 milionu korun. Snad budou stejně úspěšní recesisté, kteří prodávají jako suvenýr konzervy se vzduchem z Bruntálu. No nekup vzduch v pixle, když obsahuje 22 procent kyslíku!