Negativní ohlasy nejčastěji vychází z teze, že chemie je svinstvo jako celek a že za našich mladých let žádné nano cosi nebejvalo. Komunisti sice nutili děti jíst fluor a míchali ho do pitné vody, ale s titaničitým sajrajtem se do škol neodvážili.

Další argument říká, že nikdo z nás na vlastní oči neviděl jak oxid titaničitý vlivem světla rozkládá organické látky na vodu a oxid uhličitý, takže nám můžou nabulíkovat cokoliv. Stejně jako ten šmejd na předváděčce, co prodával předražené titanové hrnce.

Strýček google rád vysvětlí, proč se oxid titaničitý používá při výrobě umělých kloubů a potravinářského barviva, v kosmetice, v zubních pastách nebo ve stavebnictví. Každý, kdo se nechal tetovat titanovou bělobou, má TiO2 v celém organismu. I v mozku.

Prezident Miloš Zeman udělil vysoké státní vyznamenání Janu Procházkovi za přínos v oboru nanotechnologií a vynález chytrého nátěru TiO2.

Loni na světovém summitu o TiO2 v Bostonu Procházka přednesl hlavní referát. Tak snad existují i důvěryhodnější zdroje informací, něž šmejdi se zázračnými titanovými kastróly.