Krnov hlásí splněno: motýlí louku založí v Karáskově ulici. Ministerstvo životního prostředí zadotuje 100 miliony celonárodní projekt Sázíme budoucnost. Vlastenecký národ vysadí deset milionů listnáčů na počest republiky. Češi se umí nadchnout když jde o dotace. Pamatujete s jakou vervou se pustili do fotovoltaiky a do řepky?

Vzhledem k vývoji klimatu je pravděpodobné, že většina z těch deseti milionů listnáčů bez zalévání nepřežije. Obětujeme je, když přijde sucho a bude nutné omezit odběr vody z řek?

Profesionální sadařské firmy ve smlouvě mají záruku dva až tři roky, že nová výsadba nechcípne. Zeptejte se jich, jaké to je, když musí dodržovat zákaz odběru vody na zalévání jako všichni ostatní.

Iniciativa Cirkusy bez zvířat upozorňuje veřejnost, že  divoká zvířata jsou v cirkusech vykořisťována pouze za účelem výdělku a laciné zábavy, takže je nutné změnit zákon.   Ochránci zneužívaných zvířat často  zapomínají, že také v televizi se pod rouškou
Poznámka Fidela Kuby: Nabarvené ptáče

Po staletí v přírodě fungovalo, že vysadíš stromek, pomodlíš se, a pánbůh ti sešle zálivku v čas příhodný. Buď nás všemohoucí trestá, že se nemodlíme, nebo nám to tu schne kvůli emisím uhlíku, co produkujeme.

Krnovský Petrův rybník je dnes vysušený kvůli herpesviru, jaký nikdo nepamatuje. Lesy sežral kůrovec. A na Osoblažsku kudlanky praktikují sexuální kanibalismus. Příroda jak z Šíleného Maxe.

Mobilní telefon, ilustrační foto.
Poznámka Fidela Kuby: Budoucnost je tu