Společnými silami uzavřeli Albrechtickou i Rooseveltovu ulici, pořádně řidičům zavařili v ulicích Opavské i Gorkého. Navrch rozkopali chodníky v Revoluční, Bruntálské a Čsl armády. Cyklostezky mění ve výkopy a téměř rok jsme bez železničního spojení Krnov – Opava.

Motto „Zažít město jinak" tímto souborem opatření v Krnově dostává nečekaný obsah.

Živelně vznikají pěší zóny, které se rozsahem vymykají známým měřítkům. Budovatelé převrátili město vzhůru nohama tak, že se o tom iniciativám proti motorismu ani nesnilo. I ti, kdo znají Krnov jako své boty, netuší třeba jak se dostat autem do nemocnice.

„Alespoň nám z radnice poradili, že se do nemocnice můžeme dostat kolem koupaliště a po Karáskové. Už vidím, jak se tudy bude dostávat někdo z Albrechticka nebo Osoblažska. Možná než to najde, může pokračovat už přímo na patologii," komentoval to vtipálek v internetové diskusi.

Teď už stačí v Albrechtické jen vytáhnout gril, křesla, stolky, stánky pro bleší trh a kulisy pouličního divadla. Celé dny tam lze uprostřed vozovky zpívat, tančit i sedět se sousedy u kávy a štrůdlu, než tudy přejede fréza nebo finišer.

„Normálně myslící člověk by čekal, že práce budou probíhat co nejrychleji, třeba i na dvě směny. Včerejší skutečnost byla taková, že se začalo v 7 hodin ráno a v 15 hodin už na silnici nebyla ani noha. Zůstaly pouze trvalé zákazy vjezdu ze všech stran.

Doprava z Albrechtic na Opavu přes Partyzánskou a Revoluční: odbočit ve špičce do města je opravdu jen pro silné povahy. Doporučuji „expertům" si to zkusit. Obdobná situace je i na křižovatkách Nádražní – Revoluční a Bezručova – Revoluční.

Ve spojitosti s rozkopanými chodníky v Albrechtické bych konstatoval lakonicky: „soudruzi, toto se vám skutečně povedlo", jak napsal na internetu další z diskutérů. Přece nebudeme našim silničářům a stavbařům závidět pevnou pracovní dobu a nárok na volné víkendy.