Všichni, kdo je viděli, unisono řešili, zda si Prymula opravdu zaslouží Řád bílého lva a kdo bude nový ministr zdravotnictví. Na okraji této mainstreamové diskuse se objevilo i pár výkřiků na adresu novinářů Blesku o práskání a bonzování. Zazněla také slavná pelíškovská otázka nad rozflákanou skelničkou: „A komu tím prospějete, co?“

Bulvár je bulvár. Když paparazzi vyfotili na dovolené u moře Jiřinu Bohdalovou nebo Petru Buzkovou bez podprsenky, bylo zbytečné se ptát: „komu tím prospějete?“ Zpeněžení intimity známých osobností postrádalo jakýkoliv účel. Autoři fotek jen demonstrovali, že peníze čtenářů voayerů jim nesmrdí.

Jiný případ byly fotografie Topolánkovy dovolené v Toskánsku, kde se premiér soukromě rekreoval obklopený vlivnými podnikateli, lobbisty, politiky a Dalíkem. Vzhledem k tomu, že české rekreanty v Toskánsku nefotil bulvár, musela seriózní média k fotografiím připojit také legitimní otázku: komu se vyplatilo nasadit na Topolánka rozvědčíka?

Dnes už otázka „komu prospějete“ fotkami Prymuly před kapitulou není tak okrajová. Častěji slyšíme spekulace čím kompromitování Prymuly prospělo Babišovi nebo že Faltýnek z té šlamastiky vyvázl podezřele snadno. Podle bulváru šlo o naprostou náhodu a kapku štěstí, které přálo připraveným fotografům. Autoři fotek pánové Hykl a Pátek vejdou do učebnic jako první čeští paparazzi, kteří odstřelili ministra. Pokud nyní politici omezí schůzky v restauracích, které sami zavřeli, pořídil Blesk veřejně prospěšné fotografie.

Poznámka Fidela Kuby: Naši furianti