V těžkých časech opustil senát i Prahu, aby v okrese Bruntál přijal životní výzvu. Postavil se do čela bojovníků s koronavirem. Kromě toho, že dostál pověsti schopného lékaře, organizátora a manažera, navíc svým humorem a heslem „Coronaviru zmar!“ dodává spoluobčanům optimismus a pozitivní myšlení.

Vedení města Krnova tvoří starosta Tomáš Hradil a Místostarostové Miroslav Binar a Pavel Moravec. Společně poděkovali Krnovanům, že společně zvládají krizovou situaci jako jedna komunita.
Vedení Krnova děkuje, že město funguje jak jedna komunita

Uvědomuje si, že krnovská nemocnice je jeho vizitka. Patří mezi šťastné lidi, které jejich práce baví.

Když se redaktoři Aktuálně.cz zeptali Václavce jak hodnotí dodávky čínských respirátorů a roušek, odpověděl jim: „Jsme spokojeni a moc za ně děkujeme. Samozřejmě bychom přivítali i dodávky od jiných. Budeme rádi, když nám vnímaví redaktoři pomohou s kontakty, například u amerických přátel či Evropské komise,“ odvětil novinářům Václavec.

Ředitel nemocnice zaslouží potlesk, když shání třeba i prostřednictvím novinářů kontakty na politické orgány EU a na americké dodavatele respirátorů.

Ilustrační foto
Zákaz přiblížení na dva metry způsobil kapsářům potíže, někteří ho ignorují

Jenže Václavec není jen ředitel nemocnice. Je také politik a místopředseda výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost.

Nejen krizová medicína, ale také kontakty se zahraničím jsou úkol, který spadá do jeho kompetencí. Evropská komise koordinuje společnou reakci členských zemí na pandemii. Pomozte někdo místopředsedovi senátního výboru pro zahraniční věci sehnat kontakt na Evropskou komisi. Nejlépe přímo na Ursulu von der Leyenovou.

Ladislav Václavec se prostřednictvím facebooku podělil o novinky z krnovské nemocnice. Začalo pravidelné plošné dezinfikování a Zahrada Flora Úvalno poslala zdravotníkům jarní květy. Foto: Facebook Ladislava Václavce
Ředitel krnovské nemocnice: teď zas chvíli budu senátor