Díky němu jsme zjistili, že nejlepší místo pro život jsou Říčany a Praha, a nejhorší je to v Orlové. V Krnově je život skoro stejně hnusný jako v Mostu. Krnov je na 200. místě z 206 srovnávaných měst.

Je na tom hůř než Bruntál na 192. místě a Rýmařov na 187. místě. Dosud jsem si v Krnově připadal jak prase v žitě. Z okna obýváku vidím základní i střední školu, kde jsem nabyl vzdělání. Vidím pamětihodnosti, lékárnu i polikliniku, kde mám praktického lékaře. I Slezský domov, kde jsem měl taneční, i sady plné zeleně, i náměstí Hrdinů, kde je vždy volné parkovací místo.

Do divadla, na bazén, na vlak, do kina, do nemocnice, do přírody, do knihovny, do muzea, do supermarketů, do banky i do práce to mám pěšky pár minut. Mohlo by tu být víc pracovních příležitostí a levnější bydlení, ale výstavba bytů běží v Nových kasárnách a průmyslová zóna Červený dvůr se rozšiřuje.

Teď se dozvím, že lepší je to v přelidněné Praze s předraženými byty i taxíky, kde pěšky nikam nedojdete, v MHD si nesednete a nezaparkujete. Po setmění zavře metro a vyleze pražská galérka. Song bratří Nedvědů pokračuje: „A tak si někdy říkám, na co tu svou hlavu vlastně mám, vždyť na to jsou tu jiní, co mi ukážou, v co věřit vlastně mám.“