Viděla, jak ke staršímu zákazníkovi, který zrovna nakládal svůj nákup do auta, přišel vysoký chlap a začal mu agresivně vnucovat hodinky a kosmetiku. Mlel, že hodinky stojí dvanáct tisíc, tak ať mu za ně navalí aspoň dva tisíce.

Když pán hodinky rázně odmítl, nastrkal mu parfémy do otevřeného kufru auta a nutil ho, ať vytáhne peněženku a zaplatí aspoň něco. Zákazník doufal, že když obětuje stovku, chlap ho přestane otravovat. Místo toho se mu ale začal sápat po peněžence, ať ukáže, kolik v ní má peněz.

V ten okamžik to už svědkyně nevydržela a okřikla „prodejce", ať neobtěžuje cizí lidi. Ve stejnou chvíli jí ale začal sprostě nadávat jeho komplic. Než přivolala Policii ČR, nezůstali na místě agresivní „prodejci" ani nikdo ochotný svědčit.

Nikomu se nic nestalo, takže vlastně nebylo koho za co stíhat.

Už jsem podobné týpky dlouho neviděl, ale před třemi lety bylo v Krnově běžné potkávat pány v šusťákových soupravách, kteří svou image připomínali spíš drsné kriminálníky než prodejce. Na parkovišti před supermarkety přiškrceným hlasem nabízeli hodinky, foťáky, kamery a kosmetiku.

Osobně neznám nikoho, kdo by se nechal zlákat lákavou nabídkou „Hej gadžo, kup něco pro svou starou."