„Takový bezprecedentní krok nemá v moderní historii města obdoby. Je nám líto, že současné vedení města to nevzalo jako výzvu něco dokázat a dotáhnout, ale jako hrozbu,“ napsal zastupitel ČSSD Michal Brunclík. Podle něj byl projekt pohřbený v duchu logiky „kdo nic nedělá, nic nezkazí“.
ČSSD byla dlouho ve vedení města . Také v době, kdy Krnov získal jinou dotaci na uchování odkazu textilnictví. V roce 2007 EU dala Krnovu peníze na česko polské Virtuální muzeum.
Byl to web, na kterém tým historiků prezentoval krnovské textilnictví a varhanářství. Umožnil listovat dobovými fotografiemi i exponáty krnovského muzea. Projekt sklízel uznání a ocenění.
V roce 2015, za místostarosty Michala Brunclíka, byl web smazán. Důvod? Dotace byla utracena, řádně vyúčtována a pětiletá povinnost udržitelnosti Virtuálního muzea vypršela. Fanouškům historie a textilnictví zbyly oči pro pláč a poučení, jak dotace (ne)fungují.
Brunclík zastupitele upozornil, že pět let uteče jak voda, a pak lze i muzeum v Karnole „osekat“. Opravdu je smyslem dotací realizovat projekt, který bude fungovat jen po dobu udržitelnosti?
Dotovanou Karnolu nelze smazat tak snadno jako dotovaný web Virtuálního muzea textilnictví. Bezva argument.
Virtuální krnovsko-hlubčické muzeum vítá první návštěvníky - více zde.