„V Bruselu hovořím zásadně anglicky, tlumočníka nevyužívám. Má vystoupení jsou vždy v anglickém jazyce,“ zareagovala Alena Schillerová na tvrzení Hospodářských novin, že ministryně financí neumí anglicky.

Znáte vědecký experiment Schrödingerova kočka? Je založený na tom, že dokud neotevřeme krabici, nedozvíme se, zda kočka uvnitř je živá nebo mrtvá.

Kočka nemůže být živá i mrtvá současně. Stejně tak nelze angličtinu umět i neumět. Dokud ale neotevřeme krabici s kočkou a dokud neuslyšíme z úst paní Schillerové angličtinu, nevíme, ve kterém ze dvou možných stavů se nachází.

Schillerová by mohla odpovědět novinářům, kteří kladou otázky anglicky. Proč by se ale svými jazykovými předpoklady chlubila? „Angličtinu neukážu,“ vzkázala nám skromná ministryně.

„Fotku mrtvého Usámy neukážu“, rozhodl prezident Obama. „Pindíka vám neukážu,“ deklaroval svou cudnost premiér Babiš. Mynář nikdy neukáže prověrku a Jaroslav Palas nikdy neukáže, kde se vzaly peníze na jeho penzion v Ludvíkově. Aspoň že Zeman ukáže Peroutkův článek, jakmile ho Ovčáček někde najde.