A jak dopadla sázka o deset milionů korun mezi exministrem financí Miroslavem Kalouskem s ministrem financí Andrejem Babišem? Vsadili se o to, zda Kalousek byl, nebo nebyl vyšetřován policií v souvislosti s hazardem.

Vyhrál filuta Kalousek, protože ovládá právnickou terminologii a dobře ví, že ho policie pouze prověřovala, a nikoliv vyšetřovala.

Podle selského rozumu Babiš teď dluží Kalouskovi deset milionů.

Jenže když mělo dojít k placení, začal slovíčkařit zas Babiš. Prý sázku neuzavřel, ale jen ji přijal, takže Kalousek na svou výhru nemá právní nárok. Trapné slovíčkaření ministra i exministra nemůže zakrýt fakt, že sázka o peníze je hazard. Sázkař, který se vykrucuje z prohrané sázky, hazarduje s váhou svého čestného slova.

Verbální bojovník proti hazardu, který se v parlamentu sází o miliony, také hazarduje se svou důvěryhodností. Politici by měli zůstat u entomologických sázek a pojídání brouků.

Majitel Likérky Drak Pavel Čaniga v televizi ukázal milion korun a slíbil je tomu, kdo usvědčí padělatele alkoholu. Uvidíme, jestli bude Čaniga čestný a vyplatí milion práskači, co ho udal za pančováni lihu. Nebo i likérník začne slovíčkařit jak Kalousek s Babišem?