Na Pražském hradě začíná 30. května a představí i fotografy z našeho regionu: Jindřicha Štreita ze Sovince a Gustava Aulehlu z Krnova.

Zatímco americká vláda zapsala Huawei na černou listinu a zakázala s ní obchodovat, Správa Pražského hradu tutéž firmu zapsala mezi ty, které podpořily výstavu fotek z roku 1989.

Mapuje konec komunismu chronologicky od ledna do prosince 1989. V červnu 1989 se v Pekingu odehrál masakr na náměstí Nebeského klidu. Z komunistické Číny byli vyhoštěni zahraniční novináři. Čínská média podléhají cenzuře a o krvavě potlačeném protestu neinformují. Kvůli blížícímu se 30. výročí masakru má letos celá Čína zablokovanou wikipedii.

Eurovolby v Krnově.
Souboj Pavlovic s Hlinkou kdo víc podpoří Sejrožku

Pokud Číňané z Huaweie podpořili vzpomínky na události roku 1989, CIA se s těmi vazbami na komunistické politbyro asi mýlí.

Možná se Huawei jen zapojil do hry Pražského hradu Vytrolíme Čínu. Prezident Zeman udělil metál za zásluhy Danielu Hůlkovi, který je nejen Drákula, ale také kritik čínské okupace Tibetu. Zeman také předal čínské Pandě Krtka bez autorských práv. Vzhledem k tomu, že média dostala z Číny falešná videa Miloše Zemana a Kazma se nějak odmlčel, napadají mě i jiná vysvětlení.

Helena Benischová ukazuje směr, kterým utekl zloděj i s její taškou. Asi po roce šetření a sbírání důkazů policie darebáka dopadla, takže nedávno se oběť a pachatel znovu setkali tváří v tvář u soudu.
Zesnula dáma, která uštědřila lekci policii i lupičovi