V pondělí 14. březnav podvečer se scházejí v sále obecního úřadu v Dolní Moravici na zasedání zastupitelé. Také proto, aby projednali petici zhruba dvou set obyvatel, místních i chatařů. Lidé se bouří proti První novinové společnosti, která podle nich odmítla dodávat denní tisk do dolnomoravické prodejny potravin. Základní podmínkou pronájmu obecní prodejny přitom bylo, že se v ní denní tisk bude pravidelně objevovat a prodávat.
Dodavatelská společnost jako smluvní dopravce nechce podle autorky petice vozit noviny až do místních potravin, prý by si řidič zajel z trasy. Zastupitelé by mohli petici schválit a pověřit místostarostu, aby situaci s dodávkou tisku prověřil.
Deník už zjistil, že První novinová společnost považuje petici a okolnosti jejího vzniku za naprosté nedorozumění. Pyšní se nejhustší prodejní síť tisku v Evropě. Zásobuje i místa, která by jako prodělečná v zahraničí zásobována nikdy nebyla, jako je třeba Dolní Moravice. I tak nabídla prodejkyni řešení. Více se dočtete vúterním vydání týdeníku Region.