Nejen mne, ale všechny české kinaře potěšila obrovská návštěvnost posledního Haryho Pottera – Relikvie smrti. V době, kdy kinům konkurují velkoplošné televizní obrazovky a hlavně piráti, kteří umožní stahovat úplně nový film z internetu hned po premiéře, je stále těžší přilákat diváky do kin.

V případě Haryho Pottera byl zájem diváků pro nás velkým povzbuzením. Potěšilo mne také, že se nám podařilo navázat spolupráci s krnovskými filmovými komparzisty z klubu vojenské historie Maxim, kteří premiéru Habermannova mlýna uvítali opravdu originálně. Nejenže nám zapůjčili cenné rekvizity a exponáty z druhé světové války, ale hlavně zajímavou ukázku ze své činnosti. Něco takového jsme snad v krnovském kině dosud neměli.

Jestli si má krnovské kino svou programovou nabídkou držet krok s multiplexy, musí uvádět filmové novinky aktuálně, nejlépe v den české premiéry a nabízet divákům kromě klasických filmů také verze ve 3D. Abychom byli konkurenceschopní, je bezpodmínečně nutná digitalizace kina.

Bohužel se zdá, že digitalizace zatím není prioritou pro městský rozpočet, takže se diváci nejspíš musí smířit s tím, že filmové novinky se budou hrát v Krnově s velkým zpožděním. Přichází doba, kdy digitálním kinům nedokážeme konkurovat, a příští rok to bude ještě horší