Na to je jednoduchá odpověď: na páteční koncert Tomáše Klusáka a na sobotní Evolution Dejavu. Ačkoliv jsou to žánrově naprosto odlišné věci, něco mají společného. Jsou to vynikající talentovaní muzikanti, kteří byli publikem i odbornou kritikou objeveni teprve nedávno.

Podle všeho je v muzice a šoubyznysu čeká slibná budoucnost. Jsem příjemně překvapený, jaký je v předprodeji zájem o lístky Tomáše Kluse. Plánoval jsem původně tento koncert na malou scénu, přestože kariéra Tomáše Kluse vlastně teprve začíná, ale podle předprodeje to vypadá, že bude téměř plno, i když bude hrát na velké scéně.

Je pověstný svými improvizacemi, takže jsem opravdu zvědav, co předvede v Krnově. Už teď je jasné, že jako muzikant prorazil, vždyť v Andělech získal titul zpěvák roku. Umístil se v Andělech před Danem Bártou, co víc k tomu dodat?

Evolution Dejavu zase vyhráli ve své kategorii v ostravské anketě Zajíc roku. Zajíc je anketa, která hledá na hudební scéně nováčky s rychlým startem. V Krnově hráli jako neznámá začínající kapela už na konci roku 2008. Už tehdy mi bylo jasné, že z nich brzo budou hvězdy. V Krnově odehráli výborný koncert, na který hodně lidí vzpomíná.