Andrej Babiš junior nedávno vystoupil z anonymity. Komunikuje na Facebooku a nečekaně vtipně paroduje PR premiéra Andreje Babiše. Tatínkovu vládu 17. července zhodnotil: „Mrzí mě, že takový národ nemá v čele slušné lidi, jen samá nemehla.“Možná si teď říkáte: a co je na tom zajímavého? V tom případě jste ještě nečetli knihu KON$PIRACE krnovského rodáka Pavla Hénika, který facebookovou vzpouru premiérova syna předpověděl tři měsíce předem.

KON$PIRACE je v podstatě hra na lehce zašifrovaná proroctví. Čtenář snadno pozná, že literární postava Prskal je Marek Prchal, že ministr Pecháček je ministr Hamáček, Schillerová je Šíblerová atd.

„Zdarec lidi! Nikdy jsem se nerozhoupal změnit si příjmení, ale nikdy jsem se za něj nepřestal stydět. Bohužel můj otec je zodpovědný za všechen ten marast okolo,“ píše literární syn literárního premiéra AB na Facebooku v KON$PIRACI, která vyšla v dubnu 2021.

Romanopisec Pavel Hénik ve své knize prorokuje, že příští pandemie v populaci udeří na mladé ročníky, nebo že premiér AB začne vydírat EU ve spojenectví s Polskem a Maďarskam, Česko vyvine vlastní vakcínu. KON$PIRACE nabízí řadu podobných konkrétních detailů, které se mohou reálně nastat nebo taky ne. KON$PIRACE si pohrává se situací, kdy pomocí pandemických zákonů vláda může zdůvodnit cokoliv. Odložení voleb, zákaz nočního vycházení, zákazy shromažďování a demonstrací nebo uzavření hranic. Nové technologie jsou připraveny vstoupit do našich životů v roli velkého bratra.Tenhle absurdní románový svět vymyslel Pavel Hénik ve spolupráci s realitou.