Pokud chtějí mít ženy z Bruntálu a okolí jistotu, že mají zdravá prsa, v okresním městě tuto informaci nemají šanci získat. Bruntálské pracoviště Podhorské nemocnice mamograf nevlastní.

Původní mamograf v nemocnici fungoval pouze do roku 2008, kdy skončila jeho životnost. Nového mamografu se ženy v Bruntále hned tak nedočkají, jeho provoz byl prý neefektivní. Starostlivá děvčata a ženy mohou podstoupit screeningové vyšetření nejblíže buďto v opavské nebo olomoucké nemocnici.

Mamograf v Bruntále chybí a chybět bude, přesto se provozovatelský holding Agel chlubí investicemi do zdejšího špitálu. Za posledních pět let do něj nalila téměř šedesát milionů korun. Nedávno například zakoupila nový moderní CT přístroj.

Nevím, zda to vinou přístroje či zdravotníků, moje matka na CT nemá nejlepší vzpomínky. Když spadla v červnu v Bruntále na rekonstruovaném chodníku, vyšetření CT u ní vyloučilo jakoukoliv zlomeninu. O pár dnů později na rentgenu zubního oddělení zjistili, že má zlomenou očnici, lícní kost. Moderní přístroj CT a taková minela?

Podobně matka pochodila na rentgenologickém oddělení Podhorské nemocnice. Na snímku prý nebylo vidět nic, přesto byl u ní později diagnostikován nález. Co si o takovém druhu ošetření myslet? To už nemluvím o tom, že na chirurgickou ambulanci musela několikrát, ráno přicházela okolo půl sedmé a teprve o půl třetí měla vyšetření za sebou.

To měla ještě štěstí (nebo naopak smůlu??), že se jí úraz nestal večer, to by musela do Krnova. Od večera do rána v Bruntále pomoc na chirurgické ambulanci nehledejte.