Nově zbudovaný aquapark v Bruntále nabízí svým návštěvníkům mnohé lákavé atrakce. Na své si přijde opravdu každý. Na rozdíl od většiny aquaparků ten bruntálský ukojí i potřeby milovníků plavání. Nachází se zde totiž plavecký bazén určený přímo pro ně. K mému překvapení je i dostatečně velký, takže nehrozí, že vás v plaveckém zápalu umlátí jiní plavci svými pažemi.

Dalším lákadlem je bez pochyb tobogán. Patří sice mezi ty mírnější, ale pro milovníky klidné jízdy, jako jsem já, je dostačující. Jízdu však doporučuji přes den. Tedy pokud ovšem nemáte rádi pocit, že letíte někam do neznáma. Ve večerních hodinách se mi totiž stalo, že nebyla vnitřní část osvětlena a ve tmě jsem si neviděla ani na špičku nosu. Většině strašpytlů včetně mě se pak zrekapituluje seznam všech známých hororů.

Při čem mi však srdce zaplesalo, byla wirpool lázeň s tryskami, které vám dokonale promasírují bederní část zad. V kombinaci s horkou parou, která se nachází v dámských a pánských sprchách, je to balzám nejen pro tělo ale i duši.

Největší rarita, a dle mého soudu i velké lákadlo pro návštěvníky, je divoká řeka umístěná mimo interiér budovy. Vtip je v tom, že návštěvníci mohou proplout z vnitřního bazénu skrz silikonové lamely do bazénu venkovního. Po zdolání zábrany se pak v chladném počasí nabízí zábavný pohled na kouřící se hlavy zmítající se v divokém proudu řeky. Tato atrakce přitahuje do svých vln nejen děti. Za burácejícího smíchu se zde plácají v rozbouřené vodě i dospělí plavci. Zprvu vážně vyhlížející dospěláci se záhy mění na vykulené smějící se děti. Podle poskakujících a výskajících postav by se jen těžko odhadoval věk.

Pro maminky s dětmi je zde dětský koutek. Dlouho jsem pozorovala, jak si v něm prcci vyhrají a přemýšlela jsem o tom, jak bych v něm řádila za svého dětství já. Nevím. Možná s notnou výbavou kyblíčků a lopatek by si můj zájem získal. Neubránila jsem se ale pocitu, že tento typ aquaparku je určen spíš dospělé populaci.