Nedávno mě zarazila zprávička, která mi přišla velice vtipná. Seděla jsem doma a pustila si televizi, kde zrovna běžela reportáž o vybudování „kruhového objezdu pro kočárky“. Už tohle spojení slov ve mně vyprovokovalo tak bujnou fantazii.

Představa maminek, které se nedokážou domluvit, kdo má přednost, a při srážkách občas utrousí nějaké to sprosté slovíčko mě rozesmála. A co teprve maminka, která na kočárku vyhodí pravý blinkr, když chce ostatním naznačit, že právě vyjíždí z kruhového objezdu. O to větší překvapení bylo zjištění, že reportáž je z malé obce Hošťálkovy u Krnova a že kruhový objezd není jeden, ale rovnou dva.

Taky mě rozesmálo, když starosta obce s vážnou tváří na kameru vysvětloval podstatu projektu: „Zde postavíme kruhový objezd pro kočárky,“ jako by vlastně nebylo nic zvláštního na tom, že se nákladný objezd staví v obci, kterou projíždí všeho všudy asi čtyři kočárky denně. Možná obec plánuje nastartovat babyboom. Bylo to myšleno jako parodie na evropské projekty nebo vyhlášená rarita celorepublikového charakteru?

Snad se maminky se svými ratolestmi budou sjíždět také z okolních vesnic a měst, jen aby mohly zkusit totálně bezpečný provoz na tomto kočárkodromu. Když jsem se ale vyjela do Hošťálkov povívat, zarazilo mne, že na objezdu nejsou dopravní značky. Co když se nějaká vzpurná maminka rozhodne, že pojede kruháč v protisměru? Budou zde hlídkovat dopraváci? Stavební firma areál zatím teprve buduje,takže jsem zvědavá, jaké další překvapení nás v Hošťálkovech teprve čekají. Že by třeba přechod pro důchodce nebo parkoviště pro psy?