Tak jako v jiných organizacích i u nás je období prázdnin ovlivněno čerpáním dovolených. V létě dává většina lidí přednost pobytu na čerstvém vzduchu a návštěvnost na akcích v uzavřených prostorách je velmi nízká. Proto jsme na toto období připravili ve Střeše jen letní kurzy na PC pro děti i dospělé.

Přijít můžete na internet nebo na tematickou výstavu výtvarných prací žáků vrbenské základní školy Portrét, která je doplněna papírovými modely pana Františka Galáše. Městská knihovna vám nabízí Prázdninovou burzu knih, pro děti je na dětském oddělení připraven speciální program, různé hry, soutěže, výtvarné dílny a podobně.

Také bych ráda upozornila na upravenou prázdninovou půjčovní dobu. Věřím, že i tak budou mít čtenáři dostatek prostoru, aby si přišli půjčit knihu na dovolenou. Přestože nám nevyšly projekty na vzdělávání ve Střeše a prázdniny v knihovně z Nadace OKD, máme ve hře ještě další, kterými bychom rádi zpestřili naši činnost.

Kromě toho se můžete v druhém pololetí těšit například na divadelní představení Sborovna s Pavlem Trávníčkem a dalšími známými herci, divadelní představení Máj s Barborou Hrzánovou, baviče a imitátora Petra Marináka a další. Přeji všem čtenářům Deníku pohodově slunné období léta, samozřejmě s dobrou knihou, a načerpání nové energie do dalšího období.